Akcija „Kalėdinės pėdutės“

                 Gruodžio 17 d. rytas Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre prasidėjo labai įdomiai ir, manau, prasmingai. Vyko svarbi akcija „Kalėdinės pėdutės“. Šią akciją vykdau antrus metus iš eilės. Idėja kilo norint padėti namų neturintiems gyvūnams, kurie ne visada gali pasidžiaugti sotesniu ar gardesniu kąsniu, kuriems trūksta žmogaus meilės ir dėmesio. Mano idėją palaikė ir patarė, ką daryti, kad akcija pavyktų, mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė, joje aktyviai dalyvavo 1 – 4 klasių mokiniai. Vaikams buvo rodomas filmas, o „bilietas“ į filmą – šunų ar kačių maistas. Vaikai, tiesą sakant, šįmet pasistengė dar labiau: maisto gyvūnams buvo sunešta dar daugiau. Tai mane džiugina, nes iš to jų poelgio supratau, jog tiek vaikai, tiek jų tėveliai nėra abejingi beglobiams gyvūnams, jie turi gerumo.

Šiais metais vaikai žiūrėjo filmą „Šuns tikslas“. Daug kas manęs klausė, kodėl būtent šis filmas!? Atsakymas paprastas: filmas pasakoja, kaip šuo bando surasti savo gyvenimo tikslą. Tai privertė vaikus pamąstyti, ar šunys ir katės, gyvenantys prieglaudose, gali surasti SAVO gyvenimo tikslą? Kaip jiems tai padaryti? Dėl to norėjau, kad vaikai peržiūrėtų būtent šį filmą ir suvoktų, kad negalima gyvūno lyg kokio daikto atiduoti į prieglaudą vien dėl to, jog šunelis jiems nebeįdomus, nusibodo….

Surinkus maistą gyvūnėliams, mokykliniu autobusiuku su dviem ketvirtos klasės mokiniais keliavome į Všį „Mindraja“. Mus pasitiko vienas prieglaudos darbuotojas, kuris šiek tiek papasakojo apie ten esančius gyvūnus. Įsivaizduokite, ten kai kurie šunys gyvena net 8, 9 metus!
                   Labai džiaugiuosi, jog šioje ugdymo įstaigoje galiu realizuoti savo idėjas, o „Všį Mindraja“ gyvūnų prieglaudoje esantys gyvūnai gavo šiokią tokią dovaną nuo Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro 1 – 4 klasių mokinių. Tikiuosi, jog vaikų gerumas taip augs ir toliau! Svarbiausia, jog ši akcija buvo daroma iš visos mano ir mokinių širdies norint padėti.

                                                          Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio

                                                                               centro mokinių tarybos pirmininkė

                                                                                            Gabija Stasiulevičiūtė

 

Bookmark the permalink.