VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS 2023–2025 METŲ KORUPCIJOS VEIKSMŲ PLANAS
Prevencijos priemonių įgyvendinimo ataskaitos
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2024 metus
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2023 metus
VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS 2019–2021 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMA
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2021 metus
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2020 metus
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2019 metus
Korupcijos prevencijos programos priemonių plano įgyvendinimo ataskaita už 2018 metus
Asmuo atsakingas už korupcijos priemonių vykdymą
Rima Miknaitienė Direktoriaus pavaduotoja ugdynui | rmiknaitiene@gmail.com +370 685 83066 |
Privačių interesų deklaravimas ir interesų konfliktų prevencija
- Vilkaviškio rajono savivaldybės mero potvarkis dėl direktorės S. Černauskienės nusišalinimo (2022 m. rugpjūčio 30 d. Nr. B-MP-55)
_________________
E. mokymo platforma – elektroninės mokymo (-si) antikorupcinio sąmoningumo erdvė
E. mokymo platforma – elektroninės mokymo (-si) erdvė, kurioje kiekvienas valstybės tarnautojas ir darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, gali savarankiškai įgyti ar plėsti žinias, stiprinti antikorupcinį sąmoningumą.
________________________________________________________________
Dėl pranešimo apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, atsižvelgdama į 2018 m. birželio 27 d. priimto Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo pakeitimus ir papildymus, atkreipia institucijų dėmesį ir primena, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai, Lietuvos Respublikos prokuratūrai arba ikiteisminio tyrimo įstaigai.
Atsižvelgiant į Korupcijos prevencijos įstatyme nustatytos pareigos vykdymą, asmuo turi pranešti apie konkrečią jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, jei jis gavo duomenų, liudijančių šios veikos padarymą, arba kai pats stebėjo ar kitaip fiksavo šios veikos padarymą. Pareiga pranešti netaikoma tais atvejais, kai šią veiką padarė valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens artimieji giminaičiai ar šeimos nariai.
Apie tokią veiką asmuo turi pranešti per įmanomai trumpiausią laiką nuo sužinojimo momento, kad įgaliotos institucijos (STT, prokuratūra ar kita ikiteisminio tyrimo institucija) galėtų operatyviai išsiaiškinti nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes, surinkti įrodymus ir užkirsti kelią naujiems nusikaltimams.
STT, prokuratūra arba kita ikiteisminio tyrimo įstaiga užtikrina tokio valstybės tarnautojo duomenų konfidencialumą ar anonimiškumą. Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės.
Pranešti STT apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto svetainėje www.stt.lt; paskambinę karštąja linija (8 5) 26 63 333; el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“, atvykus į artimiausią STT padalinį ar atsiuntus pranešimą paštu.
Specialiųjų tyrimų tarnyba parengė atmintinę, kuria siekiama aiškiai ir suprantamai išdėstyti pranešimo apie asmeniui žinomo korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką tvarką.
Prašom visus susipažinti su minėtu Korupcijos prevencijos įstatymo pakeitimu ir jo laikytis. Pridedame ir STT parengtą atmintinę valstybės tarnautojams.