COVID-19 ligos profilaktika ir kontrolė

Visi mokyklos darbuotojai yra imunizuoti (savanoriškai pasiskiepinę arba įgiję imunitetą po persirgimo Covid-19 liga)

Visiems mokiniams sudaromos sąlygos reguliariai testuotis

Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro savitestavimo organizavimo tvarka

Vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. V-1552 „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ 1.7.4 papunkčiu (2021 m. rugsėjo 20 d. pakeitimas),

mokykla-gaugiafunkcis centras iš darbuotojo, mokinio ar jo tėvų (globėjų, rūpintojų) gavęs informaciją apie darbuotojui ar mokiniui nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), apie tai nedelsiant informuoja savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistą, atsakingą už atvejų ir protrūkių epidemiologinės diagnostikos vykdymą centre ir bendradarbiauja su VSB specialistu nustatant sąlytį turėjusius asmenis bei jiems taikant izoliaciją.

VSB specialistė centre – Aušra Matulevičienė, tel 8 657 62918

Iškilus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) išplitimo pavojui, dalis ar visa centro veikla ribojima / stabdoma ir pereinama prie nuotolinio ugdymo tik gavus atitinkamą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimą.

___________________________________________________________________________

Mokinių testavimas padėjo išvengti šimtų ligos židinių

Sveikatos saugos specialistai vieningi: jeigu norime mokyklose išlaikyti kontaktinį ugdymą, kai visuomenėje sparčiai plinta Covid-19 virusas, simptomų neturinčių vaikų testavimas mokyklose kartu su kitomis priemonėmis – patalpų vėdinimu, dezinfekavimu, srautų reguliavimu, atstumų laikymųsi, kaukių dėvėjimu, rankų plovimu, – yra pats veiksmingiausias.  

Spalio 6 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo Youtube kanale transliavo mokyklų, tėvų, SAM bei ŠMSM atstovų pokalbį apie Covid-19.

Visą pokalbio įrašą galite pažiūrėti čia  https://www.youtube.com/watch?v=SMZgMAY8RUw&t=46s

Pokalbio santrauką galite rasti https: https://mokyklabecovid.lt/naujienos/