Ketvirtokai „Informiko žinių forume 2024“

               Kai labai nori – viskas įmanoma, visi keliai atviri. Tuo įsitikino Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai, priėmę iššūkį dalyvauti KTU informatikos fakulteto ir Erudito licėjaus surengtoje respublikinėje 1–4 klasių moksleivių informacinių technologijų konferencijoje „Informiko žinių  forumas  2024“. Vykome su malonumu, mat jaučiame ypatingą ryšį su šia mokymo įstaiga – mūsų mokykla pavadinta fizikos ir matematikos profesoriaus, Elektrotechnikos fakulteto dekano Kazimiero Baršausko vardu.  Šių metų pagrindinė forumo tema – IT ir lietuvių kalba: kaip tai suderinti ir kiek yra svarbu taisyklingai gramatiškai rašyti, vartoti lietuvišką terminologiją skaitmeniniame pasaulyje. Tarp 28 komandų iš 20 respublikos mokyklų savo sukurtus projektus įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis ir programomis demonstravo net dvi mūsų komandos. Jos pasirinko Scratch – didžiausią pasaulyje programavimo platformą vaikams ir joje kūrė projektus „ Abėcėlė“ . Mokinius sužavėjo neįprastas konferencijos formatas. Vaikai savo pranešimus pristatė uždarose grupėse  bei vieni kitiems teikė grįžtamąjį ryšį. Mokytojai tuo metu dalyvavo seminaruose, todėl galėjo tik spėlioti, kas vyksta uždarose konferencijų salėse, skirtose tik moksleiviams. Stendiniai pranešimai buvo pristatomi atviroje erdvėje. Ten pat galėjome pabendrauti su mokiniais – projektų kūrėjais.  Smagu buvo stebėti, kaip mokiniai su entuziazmu savo bendraamžiams ir mokytojams pasakojo apie kūrybinį procesą, vardijo  iškilusius sunkumus ir sėkmes, kvietė išbandyti žaisti jų sukurtus žaidimus, minti mįsles, klaidžioti labirintais, sužinoti, kas slepiasi po QR kodais. Mokiniai ne tik mokėsi vieni iš kitų, pagilino kompetencijas,  bet ir smagiai praleido laiką KTU  mokslininkų centre  – Santakos  slėnyje.

              Dalyvavimas forume skatina kūrybiškumą, norą bendrauti su kitų mokyklų mokiniais, pamatyti, ką daro ir geba kiti, ir, žinoma, reiškia garbę  atstovauti savo mokyklai, o tai  ugdo pasitikėjimą, plečia akiratį ir motyvuoja mokinius augti, mokytis ir domėtis. Kas žino, gal dabartiniai ketvirtokai taps KTU studentais? 

Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro

mokytoja Irena Makackienė

Bookmark the permalink.