„Mano darbai – tai mūsų ateitis“. Atradai – pasidalink su kitais

Poreikis mokytis įgimtas visiems; žmonės trokšta ir ieško žinių, kaip trokšta ir ieško oro kvėpuoti.

Tad bandydami rasti atsakymus į rūpimus klausimus, mokiniai dirbo, ieškojo, svarstė…  O pasidalinti savo tyrimais ir projektais mokinius sukvietė balandžio 26 d. Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre vykusi tradicinė Sūduvos krašto mokinių darbų konferencija „Mūsų darbai – tai mūsų ateitis“.  Ir šiemet konferencija pritraukė daug aktyvių, tyrinėjančių ir dalintis savo patirtimi norinčių mokinių.  Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Vilkaviškio pradinės mokyklos, Vilkaviškio Ąžuolo ir Marijampolės „Šaltinio“ bei Rimanto Stankevičiaus progimnazijų, Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijų, Šakių rajono Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriaus ir organizatorių – Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro bei Alvito ir Keturvalakių skyrių  moksleiviai.

Renginio pradžioje buvo pristatytas 5-10 klasių mokinių vykdytas projektas „Profesorius Kazimieras Baršauskas. Jo gyvenimas ir veikla“, kuris padėjo svečiams susipažinti su iškilia asmenybe, kurios vardu ir pavadinta mokykla. Kadangi šiais metais buvo tikrai gausu pranešimų, dalyviai pasiskirstė pagal amžiaus grupes. Jose buvo išklausytas 41 pranešimas apie savo patirtis mokantis ir atrandant. O  temos pačios įvairiausios – nuo tyrimų, tyrinėjimų, apklausų ir statistikos iki robotikos, meno ir talentų pristatymo. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė atliktus projektus, tyrimų rezultatus. Kas įrodinėjo arbatos naudą sveikatai, kas pristatė ir lygino Alvito ežero ir Širvintos upelio ekosistemas, kas domėjosi mokinių kalbos kultūra ar šeimos genealoginiu medžiu.

Neatsiliko ir mažieji pranešėjai. Jie pristatė įvairius eksperimentus, buvo apskaičiavę, kiek vandens per savaitę  sunaudoja šeima, kvietė klausytojus pasivaikščioti po Plokščius, dalinosi įžvalgomis apie dvynių tarpusavio ryšius.

Štai  Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai savo gamintus piešiančius robotus leido ir išbandyti, o mažoji Eglė Plečkaitytė iš Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos paruošė konferencijos dalyviams praktinę kūrybinę užduotį.

Konferencijos metu susirinkę dalyviai aktyviai reflektavo pranešimus grupelėse, o renginio pabaigoje apibendrino savo įžvalgas ir padarė išvadas. Smagu, kad konferencijos dalyviai namo išvyko išgirdę ir išmokę šį tą naujo, nusiteikę išbandyti, eksperimentuoti, siekti naujų tikslų.  Tokia patirtis mokiniams labai naudinga, mat komunikuodami atskleidė savo asmenybę, išreiškė save remdamiesi gerosios praktikos pavyzdžiais.

Bibliotekininkė Irma Galeckienė

Bookmark the permalink.