Geri darbai puošia žemę

Didelę dalį laiko žmogus praleidžia uždarose patalpose. Tad išėjus į lauką taip norisi pasigrožėti gražia aplinka. O kad galėtume džiaugtis vaizdu, reikalingos pastangos. Visi, apsilankę Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre, pastebi, kad čia jauku, daug žalumos, yra kur akis paganyti. Tuo rūpinasi ne tik mokyklos darbuotojai, prisideda ir mokiniai, juk erdvės –  visų, tad visi jas turi  gražinti ir puoselėti. Todėl sulaukusi palankaus oro, mokyklos bendruomenė, pasiskirsčiusi grupelėmis, kibo   į darbus. Vieni kruopščiai tvarkė Pojūčių taką, kiti atnaujino Saulės laikrodžio aikštelę, treti ravėjo gėlynus, ruošė lauko klasę,  žaidimų aikšteles, rinko šiukšles. Kai daliniesi su kitais,  ir darbas nesunkus, gera pajuokauti, rodos, naujai pažįsti tą, kuris šalia jau ne vienus metus. Nuo seno įprasta talkininkus pavaišinti, aptarti, kas nuveikta. Taigi visi puolė ragauti šiupinio, kurio gardus kvapas viliojo jau iš tolo. 

Labai džiugu, kad vaikai domisi ir dalyvauja mokyklos bendruomenės veikloje, ugdosi vertybes, susijusias su atsakomybe, pagarba sau ir kitiems. Nuo mažens skiepydami meilę darbui, bendruomeniškumą, estetikos pajutimą užauginsime žmogų.

Mokytoja Birutė Zaveckienė

Bookmark the permalink.