„Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

LMBDA, būdama Tarptautinės mokyklų bibliotekų asociacijos nare (IASL) paskelbėšių metų temą: „Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“

Šiais metais mokiniai ir bendruomenės nariai kviečiami susimąstyti apie knygų, skaitymo, mokyklų bibliotekų bei geros sveikatos ir savijautos ryšį.

Išlaisvinkime vaizduotę ir pasitikime pokyčius savyje ir aplink save. Tikimės, kad šių metų spalis atneš daug  atradimų ir kūrybiškų sumanymų į ir į mūsų mokyklos biblioteką.

Kviečiame aktyviai įsijungti į skirtukų mainų, diskusijų, skaitymų ir kitas bibliotekos veiklas.

tarptautinis knygu

SMEGENŲ MANKŠTA. Skaitymo nauda sveikatai

Sakote, sportas – sveikata. O ar žinote, kad ne mažesnė nauda sveikatai yra skaitymas? Ir nors smegenys nėra raumuo, tačiau juos treniruoti galime būtent skaitydami. Moksliškai įrodyta, kad skaitantys vaikai ir suaugusieji yra sveikesni, laimingesni, sėkmingesni, protingesni. Skaitymas naudingas ne tik psichologinei, bet ir fizinei sveikatai: padeda kovoti su nemiga, stresu, mažina Alzheimerio riziką, kai tuo tarpu televizorius, atvirkščiai, didina. 

Žinučių skaitymas Facebook’e nesiskaito – didžiausia nauda yra tada, kada leidžiamės įtraukiami į ilgus, gilius tekstus, įdomias istorijas ar noveles. Ir nors šiuo metu itin populiarios e-knygos, nustatyta, kad laikant rankose elektroninius įrenginius sunkiau susikaupti, dėmesys blaškomas, sukeliama nemiga. Tad siūloma grįžti prie spausdintų knygų.

Bookmark the permalink.