Pasaulinės psichikos sveikatos dienai paminėti

Kiekvienais metais, spalio 10-ąją minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

Šiais metais šią dieną paminėjome 5 klasėje užsiėmimu „Gera emocija – gera sveikata“. Mūsų visų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo psichikos sveikatos. Tai – gera savijauta, stabili emocinė ir dvasinė būsena, leidžianti patirti džiaugsmą, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį.

Užsiėmime buvo siekiama mokiniams priminti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Kadangi mes visi mažai kalbame apie emocijas (nors mūsų gyvenimai yra emociniai) visi drauge aptarėme egzistuojančias emocijas, pabandėme jas išreikšti, parodyti savo kūno kalba. Visi kartu nutarėme, kad emocijos išties nėra paprastos, tačiau įvardinti jas dažnai būna daug sunkiau nei atrodo. Geros emocijos mums suteikia laimę, džiaugsmą, meilę, rūpestį. Blogos emocijos kenkia kūnui ir sveikatai (pvz.: pyktis – kepenims; sielvartas – plaučiams; liūdesys – skrandžiui; stresas – širdžiai ir smegenims; baimė – inkstams ir t.t.)

Tačiau prisiminkite, kad nėra gerų ar blogų emocijų, jos visos yra naudingos ir būtinos žmogui. Svarbiausia yra mokėti atpažinti savo emocijas ir tinkamai jas įvertinti.

Visuomenės sveikatos specialistė

Aušra Matulevičienė

Bookmark the permalink.