Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11 prasidėjo Šiaurės šalių literatūros savaitė. Savaitės idėja – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Šių metų tema – šventės šiaurės šalyse. 

Mokyklos aktų salėje sukūrėme šventišką jaukią žvakelėmis apšviestą erdvę, išeksponavome šiaurės šalių rašytojų knygas vaikams, paruošėme stendą su informacija ir nuotraukomis apie šiaurės šalis.

Šįmet minimos garsios suomių rašytojos Tuvės Janson 105 – osios gimimo metinės. Daugeliui vaikų žinomos ir pamėgtos rašytojos sukurtos istorijos apie Trolius Mumius ir jų nuotykius. Tad renginio, skirto šiaurės šalių literatūros savaitei, metu prisiminėme istoriją apie burtininko skrybėlę. Ir patys panašią suradome…

Pirmiausia šia skrybėle pasipuošė bibliotekininkė. Ir… pavirto mergaite Lisa iš rašytojos Astridos Lindgren knygos „Padaužų kaimo vaikai“. Lisa skaitė, kaip Padaužų kaime švenčia gimtadienius, Kalėdas, Velykas. Rytmetyje dalyvavę vaikai taip pat panoro užsidėti burtininko skrybėlę. O kuo jie pavirsdavo ištarus burtažodį „Eni beni bini bom – oplia“ turėjo atspėti žiūrovai. Čia buvo ir vaiduoklis, ir plėšikas, mergaitė su degtukais, mokytoja ir kiti personažai iš šiaurės šalių rašytojų knygų. Dar viena užduotis šventės dalyviams buvo panaši į Padaužų kaimo vaikų sugalvotas varžytuves atspėti, kiek žirnių yra butelyje, o už teisingą atsakymą jie gaudavo varžybų prizo pyragą. Tik mūsų šventėje reikėjo atspėti, kiek stiklainyje yra saldžių žirnelių, o prizas ir buvo tas žirnelių stiklainis. Geriausiai sekėsi trečiokei Emilijai, tad ji ir laimėjo prizą visai savo klasei. Vaikai piešė savo svajonių gimtadienio dovanas ir tortus, o piešinius išmainė į organizatorių parūpintus saldumynus.

Tikimės, kad vaikai prisimins nuotaikingas istorijas apie  šiaurėje gyvenančių vaikų šventes ir turės naujų idėjų savo šventėms.

Bookmark the permalink.