Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 16 d. mokyklos-daugiafunkcio centro salėje vyko jau tradiciniais tapę Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai vaikams „Auštant“.

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden” sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai. Tamsiausiu metų laiku uždegamos žvakės ir skaitoma. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šiais metais skaitymams pasiūlyta tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Nors už lango dar vis ruduo, su pradinių klasių mokiniais ir penktokais kalbėjomės apie gražiausią žiemos šventę – Kalėdas. Skaitėme ištrauką iš A. Lindgren knygos ,,Emilis iš Lionebergos“ ir padarėme išvadą, kad laukiant Kalėdų svarbu būti geriems ir gerumu dalintis su aplinkiniais.

Bet kodėl Kalėdos tokios svarbios Šiaurėje? Vaikai žino – Šiaurėje gyvena Kalėdų Senelis. Netikit, kad jį ten galima sutikti?..

Patikėkite. Mūsų mokyklos mokinė Rusnė neseniai su savo šeima buvo nuvykę pas Kalėdų Senelį į svečius. Šį rytą ji su savo mamyte ir tėveliu papasakojo vaikams apie nepamirštamą kelionę, parodė įspūdingų nuotraukų.

Bookmark the permalink.