Ruduo: būkim žvalūs ir sveiki

Šiandien oras nuostabus, vėl vėjelis sups medžius.

Po gimtinę jis skrajos, aukso kilimą paklos.

O vaikučiai dideli ir visai, visai maži,

Bėgs per parkus per miškus, rinks ir vėl barstys lapus.

 

Ruduo ypatingas metų laikas… kokios nuostabios spalvos, kokie gražūs įvairiaspalvių lapų kilimai, kiek daug įvairiausių vaisių ir daržovių.

Paskutinį spalio penktadienį  pradinių klasių mokinukai dalyvavo projekte „Augu sveikas“. Ko mažieji tik nesužinojo apie vaisius ir daržoves,  kokių nuotykių  tik nepatyrė, vykdydami įvairias užduotis…

Pirmos klasės mokiniai sprendė problemą ,,Ką daryti, kad augtume sveiki ir stiprūs?“ Peržiūrėję ir aptarę pateiktą vaizdo medžiagą, vaikai dirbdami porose turėjo parengti sveikų ir žalingų sveikatai maisto produktų plakatus bei paaiškindami savo pasirinkimus juos pristatyti. Atlikdami eksperimentą prisiminėme cukraus keliamą žalą ir išsiaiškinome, kokie milžiniški jo kiekiai yra mūsų vartojamame maiste. Po to gardžiavomės vaisiais ir daržovėmis.

Trečiokai bendradarbiaudami aiškinosi emocijų pažinimo, sveiko maisto ir judėjimo svarbą žmogaus sveikatai. Nusistatydami savo emocijas naudojosi emometru ir pasirinko spalvą, kuri atspindėjo jų rytines emocijas. Klasėje “Emocijų medis” pasipuošė geltonais lapeliais, kurie reiškė “Džiaugsmo emocijas”. Kiekvienas, prikabindamas savo lapelį, įvardijo ir paaiškino savo pasirinkimą. Dirbdami grupėse išsirinko penkis “skaniausius” produktus ir juos tyrė. Mokėsi skaityti etiketes ir suprasti, kiek iš tiesų cukraus yra vaikų “skaniausiais” tituluojamuose produktuose. Palyginimui ant stalo pastatė gėrimo “Coca-cola” butelį ir svarstyklėmis pasvėrė cukraus kiekį jame. Didžiai nustebo palyginę cukraus krūvelę su rekomenduojama cukraus paros norma jų amžiaus vaikams. “Skanumynus” keitė į sveikesnį maistą. Ragavo įvairius vaisius, juos lygino, aptarinėjo ir priėjo išvados, kad valgys daugiau vaisių. Džiugu, kad tėveliai ir seneliai padėjo vaikams namuose gaminti parodai darbelius, kuriais gėrėjosi visa mokyklos bendrumenė.

Ketvirtokai sprendė prolemą “Kas atsitiko Joriui, kodėl po treniruotės jis blogai pasijuto?”. Vaikai išsiaškino, kodėl nesveika prieš fizinį krūvį persivalgyti. Jie suprato, kaip prieš ir po treniruotės privalu teisingai maitintis. Patys aktyviai varžėsi sporto salėje. Po varžybų gėrė kakavos su pienu gėrimą, užkandžiavo vaisiais. Mokiniai tyrinėjo vitaminų ir mineralų lentelę ir žaidė žaidimą ” Gydytojas”. Buvo smagu nustatyti draugui diagnozę, parašyti receptą ir rekomendacijas apie jam reikalingus vitaminus, sveiką gyvenimo būdą.

Palydėti  vaikučius į rudens atostogas atskubėjo ir Paprika Čili, kuri grožėjosi  iš rudeninių gėrybių padarytais darbeliais, kartu  su vaikais kūrė rudens mozaiką, žaidė ir atlikinėjo įvairias užduotis. Atsisveikindama paprika palinkėjo gražių, sveikų rudeniškų atostogų ir visus pavaišino džiovintais obuoliukais.

Bookmark the permalink.