Profesoriaus Kazimiero Baršausko atminimui

Gegužės 13-ąją minimos Lietuvos fiziko profesoriaus Kazimiero Baršausko 117-osios gimimo metinės.  Kasmet šią dieną mokykloje organizuojamas minėjimas ir spartakiada, skirta profesoriaus atminimui. Šiais metais dėl užsitęsusio karantino šių renginių atsisakyta, bet profesoriaus gimimo diena neliko nepaminėta.

 Diena pasitaikė tikrai puiki, tad pradinių klasių mokiniai (atskirai klasėmis)  patraukė į profesoriaus Kazimiero Baršausko tėviškę. Pirmokėliai prie atminimo paminklo padarė puokštę ir uždegė žvakelę, vėliau prisijungė antrokai, bei trečiokai. Mokiniams buvo įdomu daugiau sužinoti apie profesorių: kokia buvo jo vaikystė, kaip jis augo, kaip ir kur mokėsi. Mažieji atliko keletą paprastų fizikinių  bandymų,  keletą matematinių užduočių, ką gali žinoti, gal  iš jų kuris nors užaugęs bus didis fizikas ar matematikas. Vaikus itin sudomino dar vis tebestovintis pastatas, kuriame  gyveno Baršauskų šeima.

  Profesoriaus gimimo dienos minėjimas pradinukams – smagus pasivaikščiojimas geru oru Gižų apylinkėmis, truputėlis žinių ir puiki nuotaika.

  Istorinės krašto žinios, žymių žmonių atminimas, pagarba – tai,  ką turime perduoti mūsų jaunimui.

Bookmark the permalink.