Gyvasis kampelis natūralioje pievoje

Tai tikras mini gyvosios gamtos kampelis. Jame gyvena višta su gaidžiu, kurio giedojimas labai natūraliai įsikomponuoja į bendrus mokyklos aplinkos garsus, balandžiai, fazanai, triušių šeimynėlė. Juos prižiūri visa mokyklos bendruomenė. Kad gyvasis kampelis estetiškai atrodytų ir natūraliai įsikomponuotų į aplinką rūpinasi mokyklos ūkio darbininkai. Siekiant užsibrėžtų ugdymo tikslų įgyvendinimo, erdvė naudojama formaliam ir neformaliam ugdymui ir darželinukams, ir vyresniems  mokiniams.

Šiame sukultūrintame pasaulyje vaikai atitolę nuo gamtos, įpratę, jog būtų jais rūpinamasi, tačiau patys tokių įgūdžių neturi, nes ir gyvenant kaime jau nepopuliaru auginti daržoves ar gyvūnus, tad gimė idėja  turėti mokyklos-daugiafunkcio centro teritorijoje natūralios pievos plotelį su gyvūnais.

Šią edukacinę erdvę kūrė mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gižų kaimo bendruomenės žmonės ir patys vaikai: prisirinkę vytelių, iš jų nupynė tvorą, kuria ir buvo aptverta Natūrali pieva, sukalė pirmajam gyventojui – triušiui namelį, o patį triušiuką su jo visa istorija padovanojo vaikams kaimo bendruomenė. Vaikai mokėsi, domėjosi, ko reikia, kad jų triušiukas augtų sveikas, patys susidarė grafiką, kaip  ir kas jį prižiūrės, išrinko vardą.

Šioje erdvėje vaikai mokosi pažinti supančią gamtą, tyrinėti  ir atrasti, ugdosi bendrąsias ir dalykines kompetencijas,  vertybines nuostatas.

nat%C5%ABrali pieva

Bookmark the permalink.