Kuprinių svėrimo akcija 2019: „Ar ne per sunki mokinio kuprinė?“

Rugsėjo 26–30 dienomis mokykloje vyko kuprinių svėrimo akcija „Ar ne per sunki mokinio kuprinė?“. Šiaip metais akcijoje dalyvavo 1-5 klasių mokiniai.

Šios akcijos tikslas – įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, tipą, kuprinės nešiojimo būdą, taip siekiant išsaugoti mokinių taisyklingą laikyseną. Visuomenės sveikatos specialistė, dirbanti mokykloje, vertino kokią kūno masės dalį sudaro mokinio kuprinė ir pabrėžė, kad sunkesnės nei 10 % vaiko svorio kuprinės nešiojimas sukelia nugaros skausmus, skatina stuburo iškrypimą ir netaisyklingą laikyseną.

Su mokiniais atlikome keletą taisyklingos laikysenos pratimų: „Knygos nešiojimas ant galvos“, „Tiesi nugara“, „Taisyklingai sėdime suole“.

Atlikus nešiojamų kuprinių įvertinimą buvo nustatyta, kad 43,2 % akcijoje dalyvavusių mokinių kuprinės svėrė ne daugiau kaip 10 % jų kūno svorio; 10–15 % kūno svorio sveriančias kuprines turėjo 56,8 % akcijoje dalyvavusių mokinių. Džiaugiamės, kad nė vieno mokinio kuprinė nebuvo per sunki, neviršijo normos daugiau nei 15 % kūno svorio.

Taip pat atkreipėme dėmesį ne tik į mokinio kuprinės svorį, bet ir kuprinės tipą, bei nešiojimo būdą.  Džiugu paminėti, kad visų  mokinių kuprinės turėjo dvi rankenas. Didžioji dalis mokinių kuprines tinkamai nešioja ant abiejų pečių ir tik nedidelė dalis mokinių nešiojo kuprinę ant vieno peties. 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Matulevičienė

Bookmark the permalink.