Kaziuko kermošius 2019

Jau keletą metų kovo  pradžioje mokyklos-daugiafunkcio centro  sporto salę užlieja šurmuliuojanti Kaziuko mugė. Šiais metais  buvo pats gausiausias mokyklos  ir kaimo bendruomenės sambūris. Šurmuliavo prekybininkai ir pirkėjai, amatininkai ir namudininkai. Daugiausia buvo prekiaujama įvairias kepiniais ir rankų darbo dirbiniais. Buvo galima nusipirkti praktiškų dalykų: lesyklėlių, suoliukų, šlepečių. Vyresniųjų klasių mokiniai, turintys daugiau patirties, patys pardavinėjo savo prekes, mažiausiems padėjo pasiruošti ir talkino parduodant prekes tėveliai. Dalyviai džiaugėsi draugų sukurtais dirbiniais, galėjo pasisemti idėjų ateičiai. Kiekviena klasė taip pat pristatė įvairius senovės amatus, mokė jų pirkėjus. Mokyklos Bičiulių klubas „Drauge“ tapo namudininkais ir pravedė pamokėles, kaip marginti kiaušinius, lopyti drabužius, valyti batus. Kaimo bendruomenės nariai pardavinėjo vaistažoles, arbatžoles, tarp kurių paklausiausi buvo pelynai. Ne visi pirkėjai patenkino savo poreikius – sūrių ir naminės duonos pritrūko. Kadangi Kaziuko mugė sutapo su Užgavėnėmis, buvo kepami blynai ir jais vaišinami mugės dalyviai, vyko Užgavėnių kaukių paroda. Nuotaiką palaikė neseniai susibūręs mišrus ansamblis bei jo vadovė Rima, grojanti akordeonu.

Namo niekas neskubėjo skirstytis: vieni dalinosi įspūdžiais tarpusavyje, kiti rodė, kokias prekes nusipirko, treti  dalinosi blynų receptais ar aiškinosi kiaušinių marginimo subtilybes.

Džiaugiamės, kad tokios šventės suartina visus: mokinius, tėvus, mokytojus, aptarnaujantį personalą, kaimo bendruomenę. Ugdosi bendruomeniškumas, pagarbaus bendravimo kultūra, kūrybiškumas. Mokiniai įgyja verslumo pradmenis, jie buvimą mokykloje laiko prasmingu.

 

                                         Rima Miknaitienė, mokyklos-daugiafunkcio centro kuratorė

Bookmark the permalink.