Figūrų ir vitaminų daržas

Dar visai neseniai matydavome, kaip mamos rauna iš savo daržo morką ar buroką ir gamina pietus. Šiuo metu morka, burokas ar kopūstas yra perkami parduotuvėse. Vaikams sunku suprasti, kaip šios mūsų organizmui naudingos daržovės atsiranda ant stalo. Todėl buvo nuspręsta, jog 1 – 4 klasių mokiniai turės savo daržą. Kiekviena klasė pasirinko daržo formą – geometrinę figūrą (kvadratas, trikampis ar rombas), kurioje sėja, sodina ir prižiūri daržoves.

Figūrų 1024x768

5 – 10 klasių mokiniai susiformavo savo vaistažolių daržą, kuriame auginami sveikatai stiprinti svarbūs augalai.

505 1 1024x768

Šias edukacines erdves kūrė mokytojai ir vaikai, o jiems su mielu noru talkino tėveliai.  Tiek kuriant erdves, tiek stebint augalus ar imant derlių, ugdosi vaikams vertybinės nuostatos – darbas ir atsakomybė, ugdomos bendrosios ir dalykinės kompetencijos, formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, o ir daržovių nereikia bėgti pirkti į parduotuvę, jos čia pat – darže: daug skanesnė ir sveikesnės…

Bookmark the permalink.