Adventas – gerumo dvasia

            Adventas tai ne tik susikaupimo ir rimties, bet kartu ir džiaugsmingo laukimo laikotarpis. Penktadienį, netradicinio ugdymo dieną,  mokiniai keliavo Advento keliu. Rytą susirinkę į salę klausėsi muzikinio sveikinimo, žaidė ratelius. Apie Advento laikotarpį, jo prasmę mokiniams pasakojo Gižų parapijos klebonas Virginijus Vaitkus. Veiklų metu mokytojos kvietė skleisti gerumą, atjautą, o svarbiausia – apgaubti artimus žmones dėmesiu. 
             Susipažinti ir puoselėti tradicijas padėjo Gižų bendruomenės pirmininkė Virginija Svirupskienė, bibliotekininkė Nijolė Vaitūnaitienė, mamos Jurgita Uogintienė, Jolanta Kasparavičienė, močiutė Gražina Stalgienė.
               Mokiniai sužinojo kam skirtas Advento vainikas ir kalendorius ir patys praktiškai išbandė veiklas. Kepė kūčiukus, pynė vainikus, gamino rankų darbo žaisliukus ir dekoracijas, puošė mokyklos erdves.
                Refleksijos metu džiaugėmės prasmingomis veiklomis. Vainikas buvo padovanotas Gižų parapijos bažnyčiai. Ypatingai dovanotu vainiku ir mokinių bendryste džiaugėsi mokyklos direktorė Sidutė Černauskienė, kuri nuoširdžiai padėkojo mokytojoms, mokiniais ir visiems bendruomenės nariams padėjusiems žengti Advento keliu. Geriant arbatą buvo miela jausti, kad pasidalintas gerumas tikrai tampa dvigubas.
 
 

Pradinukai taip pat pradėjo gyventi Advento dvasia: pirmokai kepė kūčiukus, virė kisielių, o antrokai, trečiokai ir ketvirtokai kepė ir puošė meduolius. Ačiū pavaduotojai Rimutei ir mokytojai Rūtai už skanias pamokas. Grįžę į klases vaikai gamino Kalėdinius atvirukus. Visus lydėjo džiugi nuotaika, mokykla kvepėjo meduoliais1f36a1f36a1f36a

Bookmark the permalink.