Tarptautinis knygų skirtukų mainų projektas

Spalis – tarptautinis mokyklos bibliotekos mėnuo. Jo metu užsiregistravusių mokyklų bibliotekų skaitytojai gamina knygų skirtukus ir keičiasi jais su kitų šalių mokyklų bibliotekomis.

Skirtukų mainų projektas yra paprastas būdas dalintis skaitymo malonumu ir susirasti naujų draugų, naudojantis bibliotekomis visame pasaulyje.

Projektas apima bendradarbiaujančias mokyklas iš įvairių pasaulio šalių. Mūsų mokyklos biblioteka šiais metais dalyvauja projekte dviejose amžiaus grupėse: 6-11 ir 12-14 metų mokinių. Projekto organizatoriai 12-14 metų mokiniams priskyrė partnerius iš Kroatijos, o 6-11 metų mokiniai savo rankomis pagamintus knygų skirtukus siųs net Jungtines Amerikos Valstijas.

Skirtukus su džiaugsmu gamino ir mažieji ir didesnieji mokyklos mokiniai.

Begamindami skirtukus, mokiniai stengėsi ir kuo daugiau sužinoti apie priskirtų partnerių šalį, miestelį bei pačią mokyklą.

Mažesniųjų mokinių sukurti skirtukai jau iškeliavo į Indian Trail pradinę mokyklą Hailand Parke Ilinojaus valstijoje JAV, o vyresniųjų  – į „Ivan Leko“ pagrindinę mokyklą Proložac Kroatija

Laukiame siuntinių iš partnerių.

P. S. Poreikis pasižymėti knygos puslapius atsirado kartu su knyga. Pradėjus spausdinti knygas, į jų nugarėles buvo įrišamos šilkinės juostelės, o pirmieji atskiri nuo knygos žymekliai pasirodė XIX a. viduryje. Dauguma žymeklių buvo pagaminti iš šilko ar kitos siuvinėtos medžiagos. Ilgainiui juos imta gaminti naudojant ne tik audinį, bet ir popierių, kartoną, sidabrą, dramblio kaulą, plastmasę, odą ir kitas medžiagas.

Bookmark the permalink.