Ekonomikos pamoka-susitikimas

                        2018 m. kovo 15 dieną mūsų mokykloje apsilankė Swedbank pardavimų vadybininkė Gintarė Levickienė. Ji vedė 9–10 klasių mokiniams ekonomikos pamoką. Pamokos metu viešnia papasakojo apie finansinį raštingumą. Sužinojome, ką iš tikrųjų šie žodžiai reiškia, kalbėjomės apie tai, kaip galėtume sutaupyti reikiamam daiktui, diskutavome, kaip protingai taupyti, nešvaistyti pinigų nereikšmingiems dalykams, pvz. saldumynams, ir kaip tai galėtume daryti kiekvieną dieną, pradėdami nuo centų. Sužinojome, kad jau dabar galime tapti banko klientais, nors mums yra tik po 16–17 metų, tereikia raštiško tėvų sutikimo.  Visus suintrigavo vadybininkės patarimas, kaip nesusigadinti savo finansinės istorijos. Ji kalbėjo: „Jei skolinatės iš banko, tai, suvedę jūsų vardą ir pavardę, sistemoje mes matome, kad jūs, tarkim, nesate atidavę kitos paskolos. Gali būti taip, jog jums paskolos nesuteiksime tik todėl, kad esate skolingi kitam bankui ar įmonei“.  Dabar žinome, jog su paskolomis reikia būti atsargiems. G. Levickienė pristatė ir paskolas studijoms.  Tokiu atveju, jei paskola suteikiama mokslams, tai ją pradėt  grąžinti reikia , kai baigus studijas ir randus pastovų darbą.

 Mes visi noriai pasidalinome su vadybininke savo patirtimi, savo lūkesčiais, mintimis apie gaunamas kasdienines pajamas.

Prieš išsiskiriant viešnia džiaugėsi ir stebėjosi mūsų mokinių atvirumu, nuoširdumu, aktyviu ir betarpišku bendravimu. Tai ji pavadino mažos mokyklos išskirtinumu. Atsisveikindami kartu nusifotografavome ir tarėme didelį „ačiū“. Susitarėme susitikti dar kartą.

10 klasės mokinė Margarita Mikalauskaitė

Bookmark the permalink.