Sveikatiada tęsiasi ir nuotoliniu būdu

Visi norime būti sveiki, stiprūs, energingi. Todėl Sveikatiados projektas toliau sėkmingai vykdomas nuotoliniu būdu. Pradinukai turėjom užduotį – pasigaminti sveikus pietus.
Kad organizamas galėtų normaliai augti, vystytis, juk reikalinga sveika mityba.

Ketvirtokai nusprendė, kad maistas turi ne tik užtikrinti fiziologinius mūsų poreikius, bet ir stiprinti sveikatą. Nuo senovės žmonės domėjosi žolėmis, jų įtaka sveikatai. Ketvirtokai virė sriubą su dilgėlėmis.

Dilgėlės labai maistingos. Badmečiu iš dilgėlių virdavo sriubą, kepė blynus, pyragėlius, gamino salotas. Dilgėlės ne tik maistingos, jos ir medžiagų apykaitą spartina, lieknina, nejaučiant alkio.

Pasigaminkite ir jūs. Nedideliam kiekiui reikės: 5 bulvių, pusės stiklinės ryžių, saujos dilgėlių, trupučio druskos ir pipirų, pagardinimui šaukšto grietinės. Nepamirškite prieš vartodami dilgėles nuplauti ir nuplikyti verdančiu vandeniu, kad jos nebedilgintų. /4 klasės mokytoja Dalia/

2 klasės mokiniai susitarė, kad visi gamins salotas. Juk dabar pavasaris, ir tiek daug šviežių daržovių, kuriose gausu vitaminų. Prisiminėme rudenį vykusį projektą „Augu sveikas“. Tuomet vaikai daug sužinojo apie daržovių naudą, mokėsi pjaustyti morkas, agurkus, paprikas, salierus.   Jie  gamino ir vaišinosi  sveikuolių užkandžiais. Prisiminėme mokykloje savo ant palangės užaugintus svogūnų laiškus😊.   Internete pasiskaitę įvairių salotų receptų, kiti dar pasitarę ir su mamomis,  mokinukai pagamino puikių sveikų  salotų. Užrašė ir pasidalino su draugais jų receptais. Pagamintas salotas skubėjo fotografuoti ir greitai suvalgė😊    /2 klasės mokytoja Lina/

Trečiokai taip pat pasigamino sveikuoliškų salotų. /3 klasės mokytoja Eglė

Bookmark the permalink.