Šeštokų kelionė „Atrask Lietuvą!”

Šių metų sausio 17 dieną mes, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro šeštokai su klasės auklėtoja Virginija Armanavičiene ir mama Gintare Navikiene iškeliavome į sostinę – Lietuvos širdį ieškoti naujų įspūdžių, įgyti naujų įgūdžių, pamatyti tai, ko dar nematę, sužinoti tai, ko dar nežinojome. Į kelionę leidomės, turėdami aiškų planą – dalyvauti dviejose parodose-ekskursijose.

Savo planą įgyvendinti pradėjome apžiūrėdami ekspoziciją „Šimtmečio paroda” Valstybės pažinimo centre. Tai buvo nepamirštama moderni, interaktyvi pamoka. Naudojomės planšetėmis ir ausinėmis, informaciją stebėjome interaktyviuose stenduose. Čia mums buvo iš tie labai įdomu ir smagu savarankiškai tyrinėti parodos turinį, pasikartoti žinias ar daugiau sužinoti apie gimtąjį kraštą, jo istoriją, susipažinti su iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis, tarptautiniais santykiais.

Antroji išvykos programos dalis – pamatyti ir pažinti Lietuvos Respublikos Seimą iš vidaus. Pakeliui iš Daukanto aikštės pusės stabtelėjome prie Prezidentūros, užėjome į Arkikatedrą, žvilgterėjome į Trijų kryžių kalną ir Gedimino pilies bokštą, Valdovų rūmus, pasigėrėjome Katedros aikšte.

Na, o Seimo rūmuose mūsų laukė ekskursijos gidė. Jos vedini pirmiausia atsidūrėme ir trumpai paposėdžiavome Spaudos konferencijų salėje, po to –  naujojoje Seimo posėdžių salėje. Ji mums visiems paliko labai didelį įspūdį. Tokia moderni, šviesi, didelė ir įspūdinga, kaip mes ir tikėjomės! Juk esame ją ne kartą per TV matę! Pabuvojome ir istoriniuose I-uose Seimo rūmuose. Čia apsilankėme Baltojoje, dabar ji vadinama Algirdo Mykolo Brazausko, salėje. O istorinėje, dabar vadinama Kovo 11-osios Akto, salėje turėjome progą prisėsti pirmų nepriklausomos Lietuvos Seimo narių kėdėse, skaityti jų pavardes. Čia nors trumpam galėjome įsivaizduoti save esant Seimo nariu! Jausmai kunkuliavo mūsų visų krūtinėse!

Kiekvieną ekspoziciją lydėjo išsamus ekskursijos vadovės pasakojimas. Mes sužinojome, kad rūmus suprojektavo architektai broliai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai. Mes grožėjomės Kazimiero Morkūno vitražais, stendais su prizais ir kitų valstybių dovanomis mūsų šaliai, rimtai stabtelėjome Sausio 13-osios koridoriuje, sutikome kelis dabartinius Seimo narius.

Ekskursija truko pusantros valandos ir visai neprailgo. Turėjome progą pamąstyti apie savo ateitį. Kelionei skirtas laikas labai greitai praėjo. Nepajutome, kaip keliavome namo, laukdami, kol galėsime pasidalinti įspūdžiais.

Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro šeštos klasės mokinys Aivaras Šerpenskas

Bookmark the permalink.