„Mes galim gyventi draugiškai“

Kovo mėnuo – sąmoningumo didinimo mėnuo BE patyčių.  Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos ir visą kovo mėnesį skyrė veikloms ,,Mes galim gyventi draugiškai“. Su darželinukais, priešmokyklinukais, 1–4 klasių ir vyresniais mokiniais buvo kalbama apie tai, kas yra patyčios, aptariamos patyčių formos, išsiaiškinama, kur dažniausiai susiduriama su patyčiomis, mokomasi, kaip reaguoti į patyčias, kur galima kreiptis pastebėjus patyčias. Taip pat grupelėse atlikom užduotis, kuriose mokiniai turėjo pamąstyti ir atsakyti į klausimą ,,Ką aš pats galiu padaryti, kad nebūtų patyčių?“. Su mažesniais mokiniais žiūrėjome animacinį filmuką ,,Bjaurusis ančiukas“, o su vyresniais žiūrėjome video su Donatu Montvydu ,,Nelauk, kol sunkumai užaugs.  Pasipasakok!“. Su mokiniais aptarėme filmukų pagrindines mintis, jausmus, emocijas.

                      Pertraukų metu, vaikų užimtumui, buvo rodomi filmukai apie draugystę, toleranciją, jausmus, kad vaikai suvoktų, jog tik gyvendami draugiškai, galim sukurti saugią bei jaukią aplinką mokykloje. Žaidėme spalvų žaidimą. Pagal ištrauktą saldainio spalvą, buvo užduodami klausimai. Buvo dalinami lankstinukai su informacija apie patyčias ir patarimais kaip jas įveikti.

                      Kadangi gerumo žodžių girdime rečiau, todėl, kartu su mokyklos psichologe auginome ,,Gerų žodžių“ medį. Užsiėmimų metu įvairių  klasių mokiniai ant lapelių užrašinėjo gerus žodžius, kuriuos galiausiai 5 klasės mokiniai sukabino ant medžio šakų ir šiuo medžiu pasipuošėme savo mokyklą.

 Soc. pedagogė Irma Mackevičienė

Bookmark the permalink.