Lankėmės KTU „Santakos slėnyje“ – inovacijų ir verslo centre

Balandžio vienuoliktoji daliai mūsų mokyklos mokinių išaušo su nedideliu jauduliuku ar paprasčiausiu nerimu. Šią dieną KTU „Santakos slėnyje“  dalyvavome  nacionalinėje konferencijoje „Break it“, kurioje pranešėjai kalbėjo apie mus lydinčius stereotipus ir pasidalino patirtimi, kokius stereotipus yra sulaužę patys. Taip pat jau ketvirtą kartą pavasarį Kaune rinkosi aktyviausių Lietuvos mokyklų mokytojai ir mokiniai, kurie susirungė Lietuvos mokyklų apdovanojimuose (LMA). Lietuvos mokyklų apdovanojimuose laukė ir laisvalaikio erdvė – visi norintieji galėjo išbandyti virtualios realybės pramogas.

Atvykus į „Santakos slėnį“ pasitiko  renginio organizatoriai, kiekvienam įteikė  atminimo dovanėles. Salėje klausėmės įdomių, žadinančių pačius veikti pranešimų. Pirmoji istorija – „Karys – tai profesija ar gyvenimo būdas“. Kariūnai pasakojo apie tai, kas suburia skirtingų talentų, gebėjimų ir patirčių žmones, kur kovojama su įvairiais priešais (stereotipai – vienas iš jų), kaip meilė savo Tėvynei gali tapti ne tik profesija, bet ir šiuo tuo daugiau. Antroji istorija – „Tikrieji gyvenimo influenceriai“. Ji buvo apie tai, kaip tikrieji gyvenimo „influenceriai“ gali padėti augti jaunai asmenybei, skatinti laužyti įsisenėjusias nuostatas ir tapti įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems.

 Po šių dviejų pranešimų turėjome keturiasdešimties minučių pertrauką, kurią galėjome išnaudoti veikloms laisvalaikio erdvėje: užsidėti virtualiosios realybės akinius, „skraidyti“ dronu, piešti Samsung flip išmanioje lentoje bei nusifotagrafuoti prie specialios sienelės su užrašu „Break it“.

 Po pertraukos sugrįžę į salę klausėmės dar dviejų istorijų. Tai – „Kaunas 2022 šiuolaikinė sostinė. Europos kultūros metai“. Buvo kalbama apie tobulėjimą klystant bei keliant sau iššūkius, apie tai, ką gali padaryti jaunuolių grupė, suteikus jiems laisvę veikti. Paskutinė istorija –„Apie mane“. Istorijos autorė pasakojo apie savo gyvenimo kelią – vaikystėje ir paauglystėje visi iš jos šaipėsi, tačiau ji neverkė pasislėpusi po stalu, o susikūrė savo svajonių gyvenimą, įsiklausiusi, ko norisi ir reikia JAI, o ne kitiems.

Po pranešimų prasidėjo apdovanojimų ceremonija, kurią pradėjo KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis. Mokyklos rungėsi 10 nominacijų: geriausia mokykla, geriausias mokinys, metų pilietiškumas, metų projektas ir t. t.  Išgirdome, už kokius nuopelnus apdovanojamos kitos mokyklos, pasiklausėme bendraamžių kalbų. Tai buvo tiktai mums vertinga patirtis: pranešimai sujudino smegenis, kilo naujų minčių ir idėjų, tik reikia jas įgyvendinti.

9 klasės mokinys Paulius Mikalauskas

Bookmark the permalink.