Fizikos pamokos Kauno technologijų universitete

Balandžio 18-osios rytas Gižų Kazimiero Baršausko  mokyklos-daugiafunkcio centro daugumai mokinių buvo kitoks: keturiolikos mokinių grupė su savo fizikos mokytoja Laimute Budreikiene su nerimu ir begaliniu smalsumu laukė išvykos į Kauno technologijų universitetą (KTU). Vykome ne pramogauti, o dalyvauti dviejų valandų fizikos pamokoje.

Atvažiavus į informatikos fakultetą, mus pasitiko Fizikos katedros docentas daktaras Virgilijus Minialga. Jis mus nusivedė į fizikos mokslų laboratoriją, kurioje demonstravo bandymus su varine rite ir magnetu, su lazeriais, su elektra, su skystu azotu bei hologramomis. Sužinojome daug įdomių faktų, kad magnetą kišant pirmyn bei atgal gaunama elektros srovė, su kuria galima pasikrauti išmanųjį įrenginį, bet tai užtruktų apie… parą. Kai docentas demonstravo bandymą su lazeriais, jis pastebėjo, jog tam, kas išrastų baltos spalvos lazerį, tikrai būtų skiriama Nobelio premija. O su hologramomis vieni niekai, juk jas sutinkame kiekvieną dieną. Jos  yra ant mūsų banknotų, vairuotojo pažymėjimo, ant visokiausių lipdukų… Bet įdomiausia buvo stebėti aliuminio žiedelį: jį pamerkus į skystą azotą ir uždėjus ant prietaiso, kuriuo teka elektros srovė  – žiedas pašoko į 2 metrų aukštį! Buvo įdomu aiškintis, kodėl taip atsitiko?

Po fizikos pamokų aplankėme fizikos katedros muziejų. Jame pamatėme daug įvairiausių prietaisų nuo 1922 metų, kai buvo įkurtas KTU. Pavartėme daug senosios literatūros apie fiziką.

Šiose netradicinėse pamokose dalyvavę mokiniai sako, kad jiems tai buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga, nes sužinojo daug naujų dalykų, išgyveno puikių emocijų. Kai kurie taip susidomėjo, jog panoro čia studijuoti. Gal tai bus kažkieno gyvenimo kelias?

Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro 9 klasės mokinys Paulius Mikalauskas

Po pamokos su V. Minialga 1024x768
Po pamokos su V. Minialga

Bookmark the permalink.