„Augu sveikas“

Spalio 26 d.  pradinių klasių ir priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai vykdė integruoto ugdymo projektą  „Augu sveikas“. Netradicinio ugdymo dienos metu mažieji  dalyvavo  įvairiose veiklose:

  • Dailės užsiėmimų metu „pakvipo“sveiko maisto lėkštės, kuriose puikavosi įvairūs vaisiai, daržovės ir grikių bei ryžių košės. Vitaminai apsigyveno obuoliuose ir moliūguose. O kai kam teko ,,paragauti‘‘ sveikatai naudingų žaliųjų ir vaisinių kokteilių iš pačių sukonstruotų ,,Kokteilio stiklinių“. Net ir medžio šakeles pavyko prikalbinti judesiui – jos puikiai buvo pritaikytos vaizduojant sportuojančio žmogaus siluetą.
  • Žaisdami judriuosius žaidimus, lenktyniaudami linksmosiose estafetėse mokiniai išsiaiškino, kaip fizinis aktyvumas gali veikti žmogaus sveikatą ir darbingumą, stebėjo, kaip keitėsi pulso dažnis fizinio krūvio metu…..
  • „Rudenėlio laboratorijoje“ mokiniai  per mikroskopą stebėjo, kaip atrodo vaisių ir daržovių ląstelės, atliko bandymą „Krakmolas maisto produktuose“,  žaidė žaidimą „Paragauk ir atspėk, kas aš“.
  • Stotelėje ,,Sveika, duonele‘‘ visi noriai ragavo sėklas, įvertino jų skonį, išsakė savo nuomonę, sprendė kryžiažodžius. Tyrinėdami kepinių etiketes, mokiniai susipažino su priedais, kurie dedami į duoną.

Vėliau visi rinkosi į Rudenėlio šventę „Vitaminų šalyje“.  Šį kartą į šventę Rudenėlis atsiuntė Vitaminą. Darželio vaikučiai  ir pradinių klasių mokinukai  pabuvojo vitaminų šalyje, kur smagiai laiką leido su dėdės Rudenėlio į šventę  atsiųstu Vitaminu ir dviem kirmėlaitėm. Obuoliukų, moliūgėlių, pomidorų,  agurkų, ropių ir krienų komandos susipažino su svečiu, pristatydami savo pasirinktą vaisių, daržovę, mindami mįsles. Iš atsineštų sodo ir daržo gėrybių gamino menines kompozicijas ir jas pristatė.

Kad užaugtų sveiki ir laimingi, vaikams neužtenka  vien valgyti vaisius ir daržoves. Todėlvisi kartu su kirmėlaitėmis pasimankštino ir sušoko keletą smagių zumbos šokių.

 Šią dieną vaikai sužinojo daug naujo apie sveiką gyvenseną,  sveiką mitybą,  vitaminus ir jų reikšmę mūsų sveikatai, . Vaisiai, uogos, įvairios daržovės yra sveikatos ir vitaminų šaltinis. Jie padeda vaikams augti žvaliems, sveikiems ir linksmiems….

Bookmark the permalink.