Akcija „Maža didelė draugystė“

Artėjant Šv. Kalėdoms dažno iš mūsų širdis prisipildo gerumo, noro padėti ne tik patiems artimiausiems, bet ir kitiems. Kalėdos – šilumos, vilties ir tikėjimo metas. Tai magiškas stebuklų laikas, kai gerumu – meile, dėmesiu, atjauta bei  rūpesčiu – dalijamasi visur ir su visais. Gerumu nusprendė dalintis ir mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai, kurie vykdė pilietiškumo akciją “Maža didelė draugystė”. Gerumo akcijos tikslas – praskaidrinti senyvo amžiaus žmonių kasdienybę, apdovanoti juos šiluma bei dėmesiu.

Mokiniai aplankė Gižų kaimo gyventoją S. Plečkaitį, kuris gyvena vienas. Akcijos metu jie ne tik padėjo senoliui buities darbuose, bet taip pat ir maloniai pasišnekučiavo.  Senolis daug pasakojo apie pirmąją Gižų mokyklą, mokslą, išdaigas joje. Pasidalino  prisiminimais  apie jaunystę, darbus, gyvenimą Gižuose. Mokiniai pavartė nuotraukų albumus, kuriose gausu senosios mūsų mokyklos nuotraukų. Dešimtokai pažadėjo senolį aplankyti pavasarį, kuomet padės sutvarkyti aplinką prie namo.

              Po šio vizito mokiniai suprato, kad nebūtina daryti didelių darbų ar pirkti brangių dovanų kalėdiniu laikotarpiu. Svarbiausia šiltas žodis, išklausymas, o tai vienišiems žmonėms labai svarbu.

Istorijos mokytoja R. Rucevičienė

Bookmark the permalink.